Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny | SKIB-MED
Menu

Długotrwałe unieruchomienie w tej samej pozycji sprzyja powstawaniu odleżyn – uporczywych, trudno gojących się ran spowodowanych przez zaburzenia ukrwienia będące wynikiem długotrwałego lub powtarzającego się ucisku wywieranego na ciało chorego. Ze względu na swój charakter odleżyny stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia pacjenta, a w skrajnym przypadku mogą stanowić przyczynek do amputacji zmienionej chorobowo kończyny.

Aby zapewnić choremu maksimum komfortu, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. Jej realizacji służą materace przeciwodleżynowe, których zadaniem jest zapewnienie zmiennych punktów podparcia ciała. Poznaj rozwiązania dostępne w ofercie SKIB-med.pl.

Jak działa materac na odleżyny z pompką?

Materac na odleżyny z pompką jest wyposażony w urządzenie pompujące, które naprzemiennie napełnia powietrzem poszczególne komory materaca, tym samym zapewniając ciągłą zmianę punktów podparcia ciała pacjenta. Co ważne, materac z pompką został tak zaprojektowany, aby ciało pacjenta było utrzymywane na tej samej wysokości niezależnie od cyklu pracy pompy. Zmiana punktów podparcia pozwala ograniczyć ryzyko występowania odleżyn spowodowanych stałym wywieraniem nacisku na ciało, jednocześnie pobudza krążenie i ukrwienie organizmu, co skutkuje poprawą ogólnego samopoczucia pacjenta.

Nowoczesne materace na odleżyny z pompką to rozwiązania dedykowane do pracy w trybie ciągłym. Pompa materaca pracuje cicho, zapewniając wysoki komfort użytkowania.

Klientów poszukujących materacy na odleżyny z pompką zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu SKIB-MED.pl. W stałym asortymencie posiadamy materace nowej generacji, których wybór przekłada się na wysoki komfort chorego, przy jednoczesnej energooszczędnej pracy pompy materaca.

Wynajem / Refundacja NFZ / Dofinansowanie PCPR

Refundacja NFZ

Specjalizujemy się we wsparciu naszych klientów w uzyskaniu refundacji NFZ na zakup sprzętu medycznego. Od wielu lat współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu mamy odpowiednie doświadczenie i wiedzę w zakresie doradztwa projektowego i ubiegania się o środki refundacyjne.

Wesprzemy Państwa także w procedurach związanych z uzyskaniem środków PFRON (z programów PCPR/MOPR). Razem z nami uzyskają Państwo finansowanie na zakup profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego dla Was lub Waszych bliskich.