Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny | SKIB-MED
Menu

Odleżyny powodują ból i dyskomfort. Mogą wystąpić również trudności w gojeniu – w związku z czym mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Aby przeciwdziałać ich powstawaniu niezbędne jest odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne. Materac na odleżyny z pianki to prosty, a zarazem skuteczny sposób na poprawę komfortu pacjenta i zmniejszenie ryzyka wystąpienia odleżyn. Postaw na propozycje przygotowane przez zespół SKIB-MED.pl.

Jak działa materac na odleżyny z pianką?

Materac na odleżyny z pianką to produkt ortopedyczny stosowany w ramach profilaktyki i leczenia odleżyn stopnia I i II. Może być on stosowany jako materac samodzielny, podkładowy lub materac dodatkowy w przypadku pacjentów unieruchomionych krótkoterminowo. Charakterystyczna budowa materaca obniża nacisk podłoża na tkankę miękką, jednocześnie zapewniając stabilną pozycję ciała.

Materace z pianką są na ogół profilowane w taki sposób, aby obniżenie nacisku podłoża szło w parze z poprawą cyrkulacji powietrza. Dzięki temu pacjent nie poci się, a jego skóra nie jest narażona na dodatkowe czynniki drażniące.

SKIB-MED.pl: Wybierzemy dla Ciebie najlepszy materac na odleżyny z pianką

Sklep SKIB-MED.pl to miejsce, w którym zapewniamy kompleksową i fachową obsługę. Klientom poszukującym rozwiązań stosowanych w profilaktyce i leczeniu odleżyn gwarantujemy dobór optymalnego materaca w danej grupie cenowej. Jednocześnie możecie Państwo liczyć na pomoc w pozyskaniu dofinansowania do zakupu materaca przeciwodleżynowego z PFRON oraz NFZ. Zapraszamy do współpracy. W razie pytań lub wątpliwości Zespół SKIB-med.pl pozostaje do dyspozycji.


Rodzaje materacy przeciwodleżynowych